Express

Równie wygodne i szybkie, jak pociągi pospieszne, są połączenia ekspresowe.

W ramach usługi Express, PKP oferuje wygodne połączenia pomiędzy dużymi miastami oraz do miejscowości turystycznych. Na głównych liniach kolejowych, ekspresy uzupełniają sieć pociągów należących do kategorii InterCity.

Największa ilość pociągów ekspresowych kursuje z Warszawy do największych miejscowości turystycznych. Pociągi ekspresowe kursujące na tych trasach składają się z wagonów pierwszej i drugiej klasy oraz z wagonów barowych. W czasie podróży pociągiem można bez problemu zakupić posiłek, a także ciepłe lub zimne napoje. Napoje i przekąski można także zakupić podczas prowadzonej w czasie podróży obwoźnej sprzedaży.

Większość pociągów wyposażona jest w bezprzedziałowe wagony drugiej klasy specjalnie przystosowane do przewozu rowerów. Ponad połowa pociągów ekspresowych składa się ze zmodernizowanych wagonów drugiej klasy z przedziałami po sześć miejsc. Część wagonów posiada także klimatyzację.

Pociągi InterCity zawierają specjalne przedziały menedżerskie, natomiast do ekspresów sukcesywnie będą włączane wagony z tzw. „przedziałem dla malucha”. To specjalne przedziały, w których komfortowo będą mogli podróżować rodzice nawet z malutkimi dziećmi. Przedziały te wyposażone będą w cztery miejsca do siedzenia i przewijaki, a podłoga wyłożona będzie wykładziną. Pierwszy taki wagon z „przedziałem dla malucha” znajduje się już w pociągu Ex Tatr, kursującym z Warszawy do Zakopanego.

Pociągi ekspresowe, podobnie jak pociągi EuroCity i EuroNight objęte są całkowitą rezerwacją.

Spółka PKP Intercity, w ramach produktu Express, oferuje podróżnym bezpośrednie połączenia z Warszawy między innymi do Krakowa, Rzeszowa, Przemyśla, Katowic, Opola, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Koszalina. Z Krakowa ekspresem możemy dostać się bezpośrednio do Gdyni. Do tego miasta możemy także dojechać z Katowic i Bielska Białej. Natomiast z Gdyni kursują ekspresy do Przemyśla. Express oferuje także bezpośrednie połączenia z Warszawy do takich miejsc turystycznych jak Zakopane, Krynica, Wisła, Jelenia Góra, Kołobrzeg, Hel, Świnoujście, a z Krakowa bez problemów dojedziemy ekspresem do Kołobrzegu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17038 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/express/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435