EuroCity i EuroNight

W 1992 roku PKP weszło do sieci europejskich międzynarodowych połączeń pasażerskich EuroCity. Wtedy to uruchomiona pierwszy pociąg EC „Berolina” kursujący na trasie Warszawa – Berlin. Następnie przekwalifikowano wszystkie pociągi ekspresowe z Warszawy do Krakowa, Katowic i Poznania na standard InterCity.

Pociągi EuroCity to najszybsze połączenie z Warszawy, Poznania, Krakowa i Katowic do stolic europejskich. Pociągi te składają się z komfortowych, klimatyzowanych wagonów pierwszej i drugiej klasy. Wybrane kursy pociągów posiadają wagony przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i przewozu rowerów.

Każdy skład wyposażony jest wagon restauracyjny, w którym można zakupić dania rodzimej i obcej kuchni, a także różnego rodzaju napoje, także alkoholowe. Podobnie jak w pociągach InterCity, także w tych EuroCity prowadzona jest obwoźna sprzedaż napojów oraz przekąsek.

Na terenie naszego kraju, pociągi objęte są całkowitą rezerwacją miejsc. Pociągami EuroCity można bezpośrednio dojechać z Warszawy, Poznania, Krakowa, Katowic i Wrocławie do Berlina, z Warszawy, Katowic i Krakowa do Wiednia, z Warszawy, Katowic i Krakowa do Pragi oraz z Krakowa, Katowic i Wrocławia do Hamburga.

Jeśli natomiast planujemy podróż pociągiem międzynarodowym nocą, warto jest skorzystać z usług EuroNight. PKP Intercity uruchomiło pociąg Jan Kipura kursujący z Warszawy i Poznania do Amsterdamu. Skład ten posiada wagony bezpośrednio do Frankfurtu nad Menem, Bazylei, Norymbergii i Monachium. W składzie pociągu do Amsterdamu znajdują się komfortowe wagony sypialne PKP Intercity z przedziałami dla jednej, dwóch lub trzech osób, przedziały typu LUX, które wyposażone są w indywidualną toaletę z prysznicem, lodówkę i odtwarzacz DVD oraz wagon z fotelami wypoczynkowymi tzw. „sleeperetka”.

Cały skład posiada wagony klimatyzowane oraz wagony z miejscami do leżenia. W wagonach sypialnych każdy podróżny otrzymuje bezpłatny poczęstunek.

Usługa EuroCity i EuroNight to gwarancja bezpiecznej i komfortowej podróży na trasach międzynarodowych.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16947 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/pociagi-eurocity-i-euronight/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435