Pociągi pospieszne

W ramach usługi PKP Intercity znalazła się bogata oferta pociągów pospiesznych kursujących zarówno po Polsce, jak i poza granice naszego kraju.

Kursy pospieszne wykonywane między największymi miastami i mniejszymi ośrodkami cieszą się ogromną popularnością pasażerów. Niskie ceny biletów, duża ilość kursów, a także liczne postoje na trasie przejazdu sprawiają, że pospieszne kursy PKP Intercity stały się dostępne dla ogromnej rzeszy osób podróżujących pociągiem.

Największe natężenie kursów pospiesznych przypada na porę dzienną. Natomiast w porze nocnej, większość kursów stanową połączenia sezonowe uruchamiane w okresach tzw. szczytów przewozowych, czyli we święta, ferie i wakacje.

Większość pociągów wykonujących kursy pospieszne wyposażona jest w wagony klasy pierwszej i drugiej, a wybrane pociągi tylko w wagony drugiej klasy, w których znajdują się sześcioosobowe przedziały. W wybranych pociągach pospiesznych znajdują się wagony barowe, a także specjalne wagony dostosowane do przewozu rowerów i sprzętu turystycznego.

Niektóre pociągi nocne wyposażone są w wagony sypialne, a także w wagony z miejscami do leżenia. Pociągi te nie są objęte rezerwacją miejsc. Pociągi pospieszne kursują także na trasach międzynarodowych.

Spółka PKP Intercity posiada w swojej ofercie połączenia nocne z Warszawy, Katowic i Krakowa do Pragi, Wiednia, Bratysławy i Budapesztu, z Warszawy, Katowic, Krakowa i Gdyni do Berlina, z Warszawy do Moskwy i Kijowa, z Krakowa do Kijowa oraz dzienne połączenia z Warszawy do Sestokai i z Gdyni do Kaliningradu. W ofercie pospiesznych połączeń znajdują się także połączenia tranzytowe z Moskwy do Berlina i Pragi oraz z Kijowa do Berlina.

Pociągi kursujące w porach nocnych wyposażone są w wagony sypialne i z miejscami do leżenia oraz w wagony klasy drugiej z miejscami do siedzenia. Natomiast w pociągach tranzytowych znajdują się głównie wagony sypialne.

Podróż pociągami pospiesznymi to nie tylko wygoda i komfort, ale także szybkość.

Dodaj komentarz


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18557 bytes written, possibly out of free disk space in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/pociagi-pospieszne/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/reklama/public_html/489.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/reklama/public_html/489.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435