Pociągi pospieszne

W ramach usługi PKP Intercity znalazła się bogata oferta pociągów pospiesznych kursujących zarówno po Polsce, jak i poza granice naszego kraju.

Kursy pospieszne wykonywane między największymi miastami i mniejszymi ośrodkami cieszą się ogromną popularnością pasażerów. Niskie ceny biletów, duża ilość kursów, a także liczne postoje na trasie przejazdu sprawiają, że pospieszne kursy PKP Intercity stały się dostępne dla ogromnej rzeszy osób podróżujących pociągiem.

Największe natężenie kursów pospiesznych przypada na porę dzienną. Natomiast w porze nocnej, większość kursów stanową połączenia sezonowe uruchamiane w okresach tzw. szczytów przewozowych, czyli we święta, ferie i wakacje.

Większość pociągów wykonujących kursy pospieszne wyposażona jest w wagony klasy pierwszej i drugiej, a wybrane pociągi tylko w wagony drugiej klasy, w których znajdują się sześcioosobowe przedziały. W wybranych pociągach pospiesznych znajdują się wagony barowe, a także specjalne wagony dostosowane do przewozu rowerów i sprzętu turystycznego.

Niektóre pociągi nocne wyposażone są w wagony sypialne, a także w wagony z miejscami do leżenia. Pociągi te nie są objęte rezerwacją miejsc. Pociągi pospieszne kursują także na trasach międzynarodowych.

Spółka PKP Intercity posiada w swojej ofercie połączenia nocne z Warszawy, Katowic i Krakowa do Pragi, Wiednia, Bratysławy i Budapesztu, z Warszawy, Katowic, Krakowa i Gdyni do Berlina, z Warszawy do Moskwy i Kijowa, z Krakowa do Kijowa oraz dzienne połączenia z Warszawy do Sestokai i z Gdyni do Kaliningradu. W ofercie pospiesznych połączeń znajdują się także połączenia tranzytowe z Moskwy do Berlina i Pragi oraz z Kijowa do Berlina.

Pociągi kursujące w porach nocnych wyposażone są w wagony sypialne i z miejscami do leżenia oraz w wagony klasy drugiej z miejscami do siedzenia. Natomiast w pociągach tranzytowych znajdują się głównie wagony sypialne.

Podróż pociągami pospiesznymi to nie tylko wygoda i komfort, ale także szybkość.

Dodaj komentarz